Odhad nemovitosti pro dědictví

Odhad nemovitosti pro dědictví

09.08.2021

Řešíte právě dědické řízení? Pokud je součástí pozůstalosti nemovitost, notář po vás bude požadovat odhad tržní ceny nemovitosti pro dědické řízení. 

Notářem tak budete v rámci dědického řízení vyzváni k předložení seznamu nemovitého majetku zůstavitele a také oficiálního odhadu ceny nemovitosti pro toto řízení. Díky aktuálně platnému občanskému zákoníku již nemusí tento posudek vyhotovovat soudní znalec a na pořízení odhadu tak můžete výrazně ušetřit.

Při dědictví je potřeba tento odhad předložit vždy. Slouží totiž nejen pro potřeby majetkového vyrovnání mezi dědici, vypracovává se podle něj např. darovací smlouva nebo závěť, ale také je podle něj vyměřena odměna pro notáře, kterou musíte zaplatit.

Pro kvalitní posouzení tržní ceny nemovitosti doporučujeme kontaktovat realitního specialistu, který má relevantní znalosti, zkušenosti a dobré reference, a také umí dobře vyhodnotit nabídku a poptávku v lokalitě dané nemovitosti. Naše realitní kancelář se zaměřuje na odhady v Českých Budějovicích a jižních Čechách. Podrobnosti o nemovitosti pro dědické řízení spolu probereme emailem nebo telefonicky a odhad vám zpracujeme do 48 hodin.  

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Odhad ceny
nemovitosti zdarma

Chcete prodat dům, byt či jinou nemovitost a zajímá vás, jakou cenu byste za ni mohli dostat?

Požádat o odhad